تاریخ : شنبه 13 ارديبهشت 1399     |     کد : 449

خبر- حمل و نقل بار درونشهری

فاضل نادری مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری تبریز از نحوه واریز سهمیه سوخت افزایشی در کارت بانگی فعالین حمل و نقل بار درونشهری و حومه خبرداد:

نادری اظهار داشت: دریافت سهمیه سوخت بنزین فعالین ناوگان حمل و نقل بار درونشهری در گرو صدور پروانه های (اشتغال، فعالیت و بهره برداری شرکت ها) از سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری تبریزو ثبت مشخصات رانندگان و ناوگان در سامانه مدیریت حمل و نقل عمومی(www.utcms.ir) موثر خواهد بود.

به گزارش امور ارتباطات سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز ،  فاضل نادری مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری تبریز از مراحل نحوه واریز سهمیه سوخت افزایشی در کارت بانگی فعالین حمل و نقل بار درونشهری و حومه خبرداد.
نادری اظهار داشت واریز سهمیه سوخت افزایشی در کارت بانگی فعالین حمل و نقل بار درونشهری و حومه منوط به اخذ پروانه از سازمان و ثبت مشخصات در سامانه  ثبت مشخصات رانندگان و ناوگان در سامانه مدیریت حمل و نقل عمومی(www.utcms.ir)  موثر خواهد بود.
در ادامه نادری اخذ پروانه فعالیت و اشتغال و بهره برداری از سازمان مدیریت حمل و نقل بار دزونشهری و حومه شهرداری تبریز  با استناد به ماده 9 قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و دستورالعمل مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه، شرکت‌های حمل و نقل، مالکین و رانندگان حوزه حمل و نقل بار درون شهری و حومه میتوانند با مراجعه به شهرداری متناسب نیاز خود پروانه مرتبط دریافت نمایند.
شرایط دریافت پروانه های (فعالیت، اشتغال و بهره برداری ) از سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری تبریزبدین شرح است:
به استناد فصل 4  دستورالعمل مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه، اشخاص حقیقی جهت ارائه انواع سرویس های حمل و نقل بار در شهر و حومه مستلزم اخذ پروانه فعالیت از شهرداری می باشند، شرایط کلی اخذ پروانه فعالیت به شرح زیر است:
ثبت نام در سامانه utcms.ir با ارائه مدارک فردی و خودرویی.
 ارائه سند مالکیت یا هرگونه مدرک مبنی بر مالکیت وسیله نقلیه.
 ارائه کارت معاینه فنی متناسب با کاربری خودرو.
 دارا بودن تجهیزات ایمنی حمل و نقل بار درون شهری.
 ارائه بیمه نامه شخص ثالث و سایر بیمه های الزام آور وسیله نقلیه باربر مربوطه.
 ارائه تعهدنامه و سپردن تضامین لازم.
 نصب تجهیزات هوشمند یا تکمیل تعهدنامه نصب آن.
 نهایتاً پرداخت هزینه های مرتبط با صدور پروانه فعالیت.
پروانه اشتغال (ویژه رانندگان)
به استناد فصل 3  دستورالعمل مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه، کلیه رانندگان وسایل نقلیه باربر درون شهری و حومه جهت حمل و نقل بارهای: مصالح ساختمانی و ضایعات مربوطه، آهن آلات، سوخت، توزیع مواد غذایی و فاسد شدنی، اسباب کشی منازل، جمع آوری زباله و فاضلاب، حمل وسایل نقلیه دیگر و… با وسیله نقلیه باربری انواع وانت و کامیونت و کامیون، تریلر، کشنده، یدک کش، پیک موتوری و… موظف به اخذ پروانه اشتغال به حمل و نقل بار درون شهری و حومه از شهرداری هستند، شرایط کلی اخذ پروانه اشتغال به شرح زیر است:
داشتن حداقل گواهی پایان دوره ابتدایی (برای افراد بالای 35 سال تنها توانایی خواندن و نوشتن کفایت میکند). داشتن کارت پایان خدمت. دارا بودن گواهینامه رانندگی مرتبط با وسیله نقلیه باربر. تابعیت جمهوری اسلامی ایران و اتباع خارجی دارای مجوز رسمی کار در ایران. نداشتن سوء پیشینه مؤثر کیفری و محروم نبودن از حقوق اجتماعی. ارائه کارت سلامت و عدم اعتیاد به مواد مخدر. التزام به رعایت شئونات اسلامی. داشتن گواهینامه شرکت در دوره های آموزشی کاربردی در حمل و نقل بار درون شهری و حومه. ارائه تعهدنامه ثبتی. ارائه ضمانت حسن انجام کار. ثبت نام در سامانه utcms.ir با ارائه مدارک فردی.
تبصره: در صورت فقدان هریک از شرایط یاد شده، اعتبار پروانه لغو می گردد.
پروانه بهره برداری شرکت ها
به استناد فصل 2  دستورالعمل مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه،شرکت های حوزه حمل و نقل بار درون شهری و حومه، پس از دریافت پروانه بهره برداری از شهرداری، متناسب با نوع پروانه مجاز به فعالیت خواهند بود.


اجلال حاجی نژاد