تاریخ : شنبه 30 شهريور 1398     |     کد : 302

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز خبر داد:

سمهیه سوخت گازوییل مهر 98 برای ناوگان بار و مسافر درونشهری اعلام شد

اجرای طرح تخصیص سوخت بر اساس باربرگ صادر شده از اول مهر ماه برای ناوگان حمل و نقل عمومی درونشهری اعم از باری و مسافربری اجرایی می شود.

به گزارش امور ارتباطات سازمان مدیریت حمل ونقل بار ، مهندس نادری مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز با اشاره به اختصاص سهمیه سوخت ماهیانه برای ناوگان حمل و نقل عمومی درونشهری بر اساس باربرگ صادر شده، افزود: از ابتدای مهر امسال سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی درونشهری براساس اسناد الکترونیک حمل بار (باربرگ روزانه و باربرگ حقیقی/حقوقی)در نظر گرفته شده و مطابق جدول پیوستی، در کارت های سوخت شارژ می شود.
نادری با تأکید بر این که تمام رانندگان فعال برای دریافت سوخت، کلیه خودروهای عمومی اعم از (ظرفیت بالای 10 تن و زیر 10 تن) فعال درونشهری موظفند به ازای هر روز فعالیت یک باربرگ روزانه و به ازای هر حمل بار یک باربرگ حقیقی صادر نمایند. بنابر اعلام سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، از تاریخ 98/06/01 برای  هریک ازخودروهای نفت گاز سوز حمل بار :
سهمیه پایه (ثابت) تخصیص داده شده به نسبت ماه گذشته، به میزان 10 درصد کسر خواهد شد و معادل پیمایش ثبت شده بر اساس اطلاعات اسناد الکترونیک حمل بار شهری (باربرگ) دریافتی، سهمیه عملکردی تخصیص می یابد.
لذا ناوگان باری فعال در بخش شهری، مکلفند به ازای هر حمل بار در محدوده  شهر و حومه، سند حمل بارشهری (حتما 25 باربرگ روزانه و حداقل 15 باربرگ حقیقی در ماه) از یکی از طرق "نرم افزار تلفن همراه صدور باربرگ(اپلیکیشن باربرگ)" و یا " درگاه وب baarbarg.ir" دریافت نمایند.
در ادامه نادری،از مزایای باربرگ دریافت سوخت عملکردی و دریافت سهمیه لاستیک شهری را برشمرد و در خصوص مزایای این طرح اظهار داشت: از جمله مزایای اجرای این طرح می‌توان به کاهش تخصیص سهمیه سوخت به ناوگان غیرفعال، صرفه‌جویی در مصرف منابع انرژی ملی، افزایش بهره‌وری ناوگان حمل و نقل بار درونشهری و جلوگیری از موارد احتمالی قاچاق سوخت در کشور اشاره کرد.
 


فرزانه ناصری