تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1398     |     کد : 358

خبر- فرهنگی

دیدار مدیر امور بانوان و خانواده معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه تبریز صورت گرفت

تاکید بر توانمند سازی خانواده های رانندگان دارای پروانه از سازمان از طریق جشنواره های هنری، صنایع دستی و آشپزی و ... انجام می گیرد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری تبریز، فاضل نادری  در دیدار با مدیر امور بانوان و خانواده معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز سرکار خانم خبازی اظهار نمودند: ارائه خدماتیکه به رانندگان و فعالان ناوگان حمل ونقل درون شهری تبریز از جمله اماکن دولتی و خصوصی اعم از کلینیک ها و آزمایشگاه های پزشکی و دندانپزشکی، پزشکان و مراکز درمانی، وکلاء، مراکز تولیدی و فروشگاهها، اماکن ورزشی و تفریحی و فروشگاههای لوازم ورزشی، تفرجگاهها و اماکن توریستی (درسطح کشور) و آژانس ها و تورهای مسافرتی ، آموزشگاهها ، نمایندگی های بیمه، تعمیرگاهها و فروشندگان لوازم یدکی، هتل ها ، تالارهای پذیرایی و رستوران ها و.... که نسبت به ارائه خدمات با تخفیف به این قشر عظیم و زحمت کش اقدام شده است.

نادری  در رابطه باارائه آموزشهای شهروندی(رانندگان دارای پروانه  از سازمان ) افزود: ارتقاء فرهنگ شهروندی ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، ترویج سبک زندگی ایرانی _اسلامی، جلب مشارکت های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد  نشاط اجتماعی از اولویت های مسائل فرهنگی است که باید با راهبردهای فرهنگی خلاقانه در راستای فرهنگ‌سازی گام برداریم همچنین خدمات فرهنگسراها همسو با نیاز جامعه ترسیم شود.
سرکار خانم خبازی
مدیر امور بانوان و خانواده معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز نیز اظهار داشتند: که خدمات خوب و قابل توجهی در قالب برگزاری مراسم ها، جشن ها، نمایشگاه آثار هنری، کتابخوانی، کلاس های هنری و کارگاه های آموزشی و مشاوره ای و بعضا فعالیت های ورزشی در  فرهنگسراها  برگزار می شود که به لحاظ قیمتی نسبت به آموزشگاه های آزاد به صرفه تر هستند اما با توجه به مشکلات اقتصادی موجود کنونی  امکان بهره گیری از خدمات فوق فرهنگسراها برای بسیاری از خانواده ها میسر نیست. و اگر یکی از اعضا خانواده های رانندگان  دارای پروانه از سازمان باشد ما خدمات را بصورت رایگان در صورت معرفی از سازمان صورت می گیرد.
خانم خبازی در رابطه با همکاری  و تعامل فرهنکسرا با سازمان حمل و نقل بار افزودند: که باید یگ پیش نویس بین سازمان و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تنظیم شود تا نسبت به برگزاری جشنوارهها و نمایشگاهها و خدمات اموزشی .... تنظیم شود. و همچنین نسبت به تهیه نقشه اجتماعی پراکنش رانندگان در سطح شهر تهیه شود تا نسبت به ارایه خدمات فرهنگ سرا  در آن منطقه فعالیت بیشتری صورت گیرد.

 اجلال حاجی نژاد