کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

دانشنامه حمل و نقل بار

مقررات و آئین نامه های حمل و نقل مواد خطرناک

مقررات و آئین نامه های حمل و نقل مواد خطرناک سالانه‌ چند صد ميليارد دلار كالا در جهان‌ مبادله‌مي‌شود تا نيازمنديهاي‌ گوناگون‌ ساكنان‌ نقاط مختلف‌ جهان تامين‌ شود. رشد چشمگير حجم‌مبادلات‌ تجاري‌ در قرن‌ اخير، هر چند متاثر ازافزايش‌ مازاد توليد در برخي‌ كشورها و نيزگسترش‌ فعاليتهاي‌ بازاريابي‌ بين‌المللي‌ است‌، امادر عين‌ حال‌ نمي‌توان‌ سهم‌ عمده‌ سيستم‌ حمل‌ ونقل‌ جهان‌ را در زمينه‌سازي‌ براي‌ افزايش‌ حجم‌مبادلات‌ تجاري‌ ناديده‌ گرفت‌ . حمل‌ و نقل‌ كارامد و موفق‌ زمينه‌ساز اقتصادسالم‌ است‌. حمل‌ و نقل‌ از امور زيربنايي‌ و يكي‌ ازاجزاي‌ مهم‌ چرخه‌ توليد ـ مصرف‌ است‌. هر چندفعاليتهاي‌ حمل‌ و نقل‌ (عمليات‌ تغيير مكان‌كالاها) خود بخشي‌ از فرايند توليد است‌ درطبقه‌بندي‌ بخشهاي‌ اقتصادي‌ از بخشهاي‌ خدماتي‌محسوب‌ مي‌شود. بعضي‌ محققان‌ رشد بخش‌حمل‌ و نقل‌ را منوط به‌ رشد توليد و برخي‌ ديگررشد توليد را منوط به‌ رشد بخش‌ حمل‌ و نقل‌مي‌دانند. در هر حال‌ با گسترش‌ جوامع‌ بشري‌ وپيچيده‌ شدن‌ روابط اجتماعي‌ و اقتصادي‌، تعيين‌اين‌ كه‌ توليد مقدم‌ است‌ يا حمل‌ و نقل‌ كار مشكلي‌است‌.
شنبه 5 بهمن 1398

دانشنامه حمل و نقل بار

انواع روغن موتورهای دیزلی

انواع روغن موتورهای دیزلی در این مقاله روغن موتور دیزل ، اهمیت و فاکتورهای مهم آن مورد بررسی قرار می گیرد. امید به آن است که این مقاله به شما کمک کند تا با اطلاعات کافی که بدست می آورید بتوانید بهترین گزینه ممکن را برای خودروی خود انتخاب کنید. بهترین گزینه برای انتخاب روغن موتور دیزلی مناسب کدام است؟ مزایا و معایب آن ها چیست؟ روغن موتور دیزلی ، مزایای موتورهای دیزلی و فاکتورهای مهم در انتخاب روغن موتور دیزلی
پنجشنبه 3 بهمن 1398

خبر- فرهنگی

دیدار مشاور بانوان شهرداری با مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه تبریز صورت گرفت

دیدار مشاور بانوان شهرداری با مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه تبریز صورت گرفت تاکید بر توانمند سازی خانواده های رانندگان دارای پروانه از سازمان از طریق جشنواره های هنری، صنایع دستی و آشپزی و ... انجام می گیرد.
چهارشنبه 2 بهمن 1398

دانشنامه حمل و نقل بار

دانشنامه حمل و نقل بار ضد یخ و هر آن‌چه باید درباره آن باید بدانید
سه شنبه 1 بهمن 1398

همه چیز درباره باربرگ

قسمت سوم: روند صدور باربرگ حقیقی

قسمت سوم: روند صدور باربرگ حقیقی سند الکترونیک حمل بار(باربرگ حقیقی): به ازای هر حمل بار توسط شرکت های حمل و نقل بار و یا رانندگان و سایر دستگاههای ذی صلاح حائز شرایط استفاده از سامانه طبق مقررات از طریق هر یک از درگاهها تحت وب و موبایل پایه استفاده می شود.
دوشنبه 30 دي 1398

هم زمان با 29 دی ماه روز هوای پاک بازدید مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری تبریز صورت گرفت

نقش مهم سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز در ساماندهی ، مدیریت و برنامه ریزی و بهبود وضعیت حوزه حمل و نقل بار درون شهری قابل لمس هست

نقش مهم سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز در ساماندهی ، مدیریت و برنامه ریزی و بهبود وضعیت حوزه حمل و نقل بار درون شهری قابل لمس هست جناب اقای دکترمرتضی علیخانی مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با حضور در سازمان مدیریت حمل ونقل بار درونشهری شهرداری کلانشهر تبریز از نزدیک در جریان فعالیت‌های سازمانی قرار گرفت.
دوشنبه 30 دي 1398

دانشنامه حمل و نقل بار- باربرگ

همه چیز درباره باربرگ

همه چیز درباره باربرگ باربرگ، سند حمل بار در تراز جهانی
يکشنبه 29 دي 1398

همه چیز درباره باربرگ

قسمت دوم باربرگ روزانه

قسمت دوم باربرگ روزانه بابرگ روزانه چیست؟باربرگ روزانه به منظور انجام فعالیت های حمل بار طی یک شبانه روز دریافت می شود و 24 ساعت اعتبار دارد(با مراجعه به وبسایت سامانه باربرگ به نشانی www.Baarbarg.ir).
پنجشنبه 26 دي 1398

اموزش باربرگ برای متقاضیان

راهنمای شماره یک: ثبت نام در سامانه صدور بار برگ

راهنمای شماره یک: ثبت نام در سامانه صدور بار برگ اموزش نسخه وب
پنجشنبه 26 دي 1398

همه چیز درباره باربرگ

باربرگ چیست؟

باربرگ چیست؟ باربرگ سند حمل معتبری است که فرستندهف گیرنده، کالا، راننده و خودرو حمل بار را مشخص کرده و از ایجاد اختلاف بین فرستنده یا گیرنده با راننده جلوگیری می کند.
چهارشنبه 25 دي 1398